Uwaga! To się nagrywa!!!

Książka, którą teraz mam zamiar zareklamować nie jest literaturą ambitną, ale kto powiedział, że literatura musi być tylko ambitna?! Jest to książka lekka, miła i przyjemna, w sam raz na rozpoczynające się już niedługo wakacje, ale z drugiej strony jest to także powieść z kryminalną historią w tle. Gdzieś w połowie wydarzeń sytuacja bohaterów zamiast powoli się wyjaśniać, aby przejść do szczęśliwego końca, zaczyna się bardzo, ale to bardzo gmatwać. W końcu nie wiadomo o co chodzi i czytelnik może zacząć się zastanawiać czy przypadkiem nie ominął kilku stron, dlatego napięcie gwałtownie wzrasta i już nie można się od niej oderwać. No ale po kolei.

Bardzo serdecznie przedstawiam i zarazem polecam książkę Tomasza Pindla „Czy to się nagrywa?”. Otóż jak obliczyli socjologowie najwięcej samotnych kobiet po 35 roku życia mieszka w dużych miastach, a najwięcej samotnych mężczyzn w podobnym wieku zamieszkuje wieś. Można się zastanawiać co zrobić, aby ulżyć ich niedoli, ale przecież odpowiedź jest prosta – należy ich zeswatać i problem z głowy! Ci bardziej bystrzy na pewno już dostrzegli, że coś tu nie gra, ale spróbować można. Realizacji zadania podejmie się partia rządząca, więc nie udać się nie może! To trochę taki „Rolnik szuka żony” w papierowym wydaniu, jednakże mniej łzawy i dużo bardziej zabawny.

Według mnie niezwykłym atutem tej książki jest różnorodność języka, którym mówią bohaterowie. Pan doktor wypowiada się elokwentnie, mieszkaniec wsi zaciąga, a dresiarz, no cóż, mówi jak dresiarz 🙂 Bohaterów jest w tej opowieści dużo, ale dzięki specyfice ich języka łatwiej jest zorientować się kto jest kto i czy już mieliśmy z tym kimś do czynienia (czy też czytania).

Nie czytajcie tej książki w tramwaju, autobusie, pociągu, na przystanku i innych publicznych miejscach, gdyż wasze niekontrolowane wybuchy śmiechu mogą zwrócić powszechną uwagę i być może zostaniecie uznani za co najmniej dziwaków! Uczcie się na cudzych błędach, w tym przypadku moich, gdyż ja czytałam tę książkę na przystanku i musiałam się nią zakrywać, kiedy wprost wybuchałam ze śmiechu! Zdecydowanie polecam!

CAM00187  Tomasz Pindel, Czy to się nagrywa?, Wydawnictwo Świat Książki: Warszawa 2011.

Reklamy

One thought on “Uwaga! To się nagrywa!!!

  1. Doskonały pomysł z pisaniem książkowego bloga 🙂 Sama się uśmiechnęłam wyobrażając sobie Ciebie na przystanku zaśmiewającą się z książki – mało który dorosły potrafi śmiać się tak jak Ty 🙂 Życzę powodzenia, bo tematów do pisania na pewno Ci nie zabraknie 🙂 Pozdrawiam i będę tu na pewno zaglądać 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s