Ostrożnie z życzeniami!

Co byście zrobili, gdyby dobry znajomy zaproponował wam odkupienie zrujnowanego domu do kompletnego remontu gdzieś na końcu świata?! Większość z was (ja zapewne też) powiedziałaby, że oszalał i nie poświęciła takiemu absurdalnemu pomysłowi nawet chwili uwagi! Być może znalazł by się jakiś zainteresowany, ale to byłby tylko wyjątek potwierdzający regułę. Madeleine była takim wyjątkiem, (chociaż nie przypuszczała, że jej życie może się diametralnie zmienić przez taką lekkomyślną decyzję) kupiła zrujnowany dom, wyprowadziła się na prowincję i poznała wielu … mhm … indywidualistów – na czele z panem Mieciem! Kim jest Madeleine? Dlaczego porzuciła duże miasto na rzecz małego miasteczka? Czy znajdzie swój wyśniony dom gdzieś w Malowniczem? I wreszcie czy znajdzie miłość (ale to Drogie Czytelniczki, jak pewnie szybko zauważyłyście, pytanie retoryczne 🙂 )?! Na te i inne pytania (im dalej czytacie tym pojawia się więcej pytań) znajdziecie odpowiedzi w książkach Magdaleny Kordel z serii Malownicze: Wymarzony dom, Wymarzony czas i najnowszej Tajemnica bzów. Warto je czytać po kolei, gdyż kolejne tomy opisują losy Madeleine i poznanych przez nią ludzi (trochę inna jest Tajemnica bzów – jednak warto ją traktować jak wisienkę na torcie, a nie przekąskę!). Czytanie w odwrotnej kolejności może powodować trudności w zrozumieniu fabuły, chociaż znam takich, którym kolejność się pomyliła, ale pomimo tego dali radę 🙂
Książki z serii Malownicze najlepiej smakują z filiżanką herbaty lub kawy i w ulubionym fotelu. Pozwalają na odpoczynek i przeniesienie się do zupełnie innego świata, co prawda nie mniej problemowego niż ten nasz, ale jakiegoś zdecydowanie bardziej magicznego.
Dla mnie mottem całej trylogii jest zdanie, że czasami warto być ostrożnym z wypowiadaniem życzeń. Bo niektóre z marzenia dość nieoczekiwanie mogą się spełnić (M. Kordel, Wymarzony dom, s.6). To przesłanie przewija się przez wszystkie części i pokazuje konsekwencje spełnionych marzeń. Co prawda nie powiedziałabym, że są to konsekwencje negatywne, bo trochę tak może wynikać z tego cytatu, ale na pewno są one nieprzewidywalne. Dlatego ostrożnie z życzeniami! Miłej lektury!

M. Kordel, Wymarzony dom, Wydawnictwo Znak: Kraków 2014.

M. Kordel, Wymarzony czas, Wydawnictwo Znak: Kraków 2014.

malownicze

M. Kordel, Tajemnica bzów, Wydawnictwo Znak: Kraków 2015.

tajemnica bzów

Reklamy

One thought on “Ostrożnie z życzeniami!

  1. Pingback: Stawiamy na silne kobiety! | ksiazkowelove

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s