Książka – najlepszy przyjaciel malucha!

Dzieciom należy czytać od niemowlęctwa, dawać im książki i bawić się z nimi literaturą. O tym, ma nadzieję, wiedzą już wszyscy, a przynajmniej ci zainteresowani, czyli posiadający potomstwo. Jeśli są jeszcze tacy (o zgrozo!), którzy nie wiedzą dlaczego dzieciom należy czytać, to odsyłam ich na stronę Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, gdzie mogą uzupełnić swoją wiedzę 😛

Książki, o których chcę teraz napisać, można czytać i bawić się nimi już z półrocznym maluchem. Kupiłam je mojej chrześnicy, kiedy miała pół roku i do teraz, kiedy jest już roczniakiem, uwielbia ich słuchać i je oglądać. Z resztą wszyscy, którzy oglądali zamieszczone poniżej zdjęcia okładek zapewne zobaczyli na nich ślady częstego używania, te książki żyją, a więc się zużywają 🙂

Eric Carle jest autorem, a zarazem ilustratorem Bardzo głodnej gąsienicy oraz Czy chcesz być moim przyjacielem?, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Tatarak.

Bardzo głodna gąsienica to zabawna opowieść o gąsienicy, która dopiero co wykluła się z jajka i bardzo zgłodniała. Mijały dni tygodnia, a ona zajadała różne smakołyki. Wreszcie najedzona zawinęła się w kokon i … Ale o tym zachęcam samodzielnie przeczytać 🙂 Oprócz świetnych ilustracji wykonanych techniką kolażu, w książce znajdują się kartki różnej długości oraz kilka małych dziurek idealnych do wsadzania w nie małych paluszków. Niby tak niewiele, ale jaka to frajda dla dzieciaków!

Czy chcesz być moim przyjacielem? to historia małej myszki, która szuka towarzysza i na swojej drodze spotyka różne zwierzęta. Wszystkie po kolei pyta czy będą jej przyjaciółmi, jednak wszystkie jej odmawiają. Na szczęście udaje jej się znaleźć towarzysza i dzięki temu ratuje się przed wielkim niebezpieczeństwem. Ta książka nie ma takich efektów jak Bardzo głodna gąsienica, jednak piękne ilustracje i obrazkowe zagadki o zwierzętach mogą dać zarówno dzieciom, jak i dorosłym wiele powodów do wspólnej wesołej zabawy.

Obie książki są napisane bardzo ładnym językiem, mają niewiele tekstu na stronie, dzięki czemu są idealne dla małych dzieci, które jeszcze nie są w stanie wytrzymać długiego czytania. Są to historie, które bardzo przyjemnie się czyta i co ważne przy 100 czy 500 czytaniu nie znudzą dorosłego 🙂 Bardzo polecam!

11805969_10200704106641237_461837553_n Eric Carle, Bardzo głodna gąsienica, Wydawnictwo Tatarak: Warszawa 2014.

11824189_10200704106681238_13847186_n Eric Carle, Czy chcesz być moim przyjacielem?, Wydawnictwo Tatarak: Warszawa 2014.

Reklamy

One thought on “Książka – najlepszy przyjaciel malucha!

  1. Pingback: Książkowe prezenty na Dzień Dziecka! | ksiazkowelove

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s