Pochłaniacz czasu

Na okładce tej książki zamieszczono zdanie Zygmunta Miłoszewskiego: „Zapamiętajcie to nazwisko. Katarzyna Bonda została właśnie królową polskiego kryminału.” Jeśli Miłoszewski – sam autor fantastycznych kryminałów – wyraża taką opinię o innym autorze, to znaczy, że książka musi być dobra, a jej autorka niezwykle zdolna!

Bohaterką Pochłaniacza Katarzyny Bondy – pierwszej z czterech książek w serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej – jest Sasza Załuska, była policjantka i profilerka, tworząca portrety psychologiczne przestępców. Sasza wraca do Polski po kilku latach pracy w Wielkiej Brytanii, dokąd wyjechała, aby uciec przed przeszłością i zacząć wszystko od nowa. Jest niezwykle zdolna i świetnie wykonuje swoją pracę, ale aby zapewnić sobie i sześcioletniej córce stabilne życie, decyduje się na pracę w banku. Nie podejmie jej jednak tak szybko, gdyż dostanie propozycję nie do odrzucenia. W jaki sposób niewyjaśniona zbrodnia sprzed lat może wiązać się z morderstwem znanego piosenkarza? Czy jubiler – kaleka, który sam działa w białych rękawiczkach i jedynie pociąga za sznurki, może łączyć obie tragedie? Zdecydowanie warto przeczytać powieść, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Katarzyna Bonda ma bardzo dobre pióro, czyta się ją jednym tchem, wciąga, a jej książka to pochłaniacz czasu 🙂 Zaletą powieści jest świetnie skonstruowana fabuła, w której rozwiązanie dwóch zbrodni z przeszłości prowadzi do odkrycia mordercy w teraźniejszości. Bonda opowiada historię przerażającą, jednak nie ze względu na opisywane morderstwa, ale z powodu przestępców w drogich i dobrze skrojonych garniturach. To istna mafia skorumpowanych prokuratorów i adwokatów, złych policjantów i innych jedynie z pozoru praworządnych obywateli. Jest taki moment w książce, w którym nie wiadomo komu ufać, kto przeszedł na złą stronę mocy, a jedynie gra dobrego policjanta czy sędziego.

Pochłaniacz jest pierwszą książką w serii Cztery żywioły Saszy Załuskiej, a więc oprócz głównej akcji dotyczącej morderstwa znanego gwiazdora możemy śledzić losy głównej bohaterki – spinającej wszystkie cztery powieści – Saszy, jej zmagania z przeszłością i bolesny powrót do Polski. Zakończenie książki wskazuje, iż jej problemy dopiero się zaczną, a o tym przeczytać można w dopiero co wydanej drugiej części pt. Okularnik (już sobie zamówiłam, więc niedługo będę mogła z niej zdać relację 🙂 ).

Serdecznie polecam „Pochłaniacza”, ale ostrzegam – wciąga! 😛

pochłaniacz Katarzyna Bonda, Pochłaniacz, Wydawnictwo Muza: Warszawa 2014.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s