To, co w życiu ważne!

Co byście zrobili, gdybyście stracili cały sens życia?! Jennifer postanowiła popełnić samobójstwo. Uznała, że nic i nikt nie zdoła przywrócić jej sensu i radości życia. Tak zaczyna się ta krótka, piękna opowieść Jana Goldsteina Wszystko, co ważne.

Jennifer ma ponad dwadzieścia lat, przelotne związki jej nie satysfakcjonują, a życie rodzinne jest dalekie od ideału. Matka zginęła w wypadku, gdy Jennifer była nastolatką, a ojcu dopiero co urodziła się druga córka w związku z niewiele starszą od Jennifer partnerką. Kobieta ma poczucie, że na nikogo nie może już liczyć. Postanawia się zabić, jednak Ktoś o wiele od niej potężniejszy działa i Jennifer zostaje odratowana. Po nieudanej próbie samobójczej ojciec zamierza zamknąć córkę w szpitalu psychiatrycznym, wszystko w białych rękawiczkach, dla jej bezpieczeństwa. Jednakże pojawia się długo niewidziana babka, mieszkająca w Nowym Jorku. Gabby, bo tak każe do siebie mówić, postanawia walczyć o swoją wnuczkę i pokazać jej piękno świata oraz radość życia. Pragnie nauczyć ją tego, czego sama nauczyła się kilkadziesiąt lat wcześniej w dalekiej Polsce naznaczonej cierpieniem i ogromem Holocaustu, a czego nie zdążyła czy też nie potrafiła przekazać swojej jedynej córce.

Czy staruszka potrafi przekazać młodej kobiecie radość życia? Czy daleka podróż będzie dobrym pretekstem do słodko-gorzkich wspomnień? Czy Jennifer potrafi wytrwać w swojej obietnicy? Czy Gabby wystarczy zaufania dla wnuczki? Jaką tajemnicę skrywa babka i czy będzie ona wystarczająco intrygująca, aby Jennifer pokochała życie?

Wszystko, co ważne jest krótką, ale bogatą w treść książkę. Historia Jennifer i jej babki Gabby jest ciekawa i dobrze napisana. Sekret Gabby jest bardzo prosty i nadający życiu sens, a tak trudno czasem stosować go w życiu. Sięgnijcie do książki i poczujcie radość życia! Polecam 🙂

to co ważne Jan Goldstein, Wszystko, co ważne, Wydawnictwo Galaktyka: Łódź 2006.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s