Magiczna książka

Jest to książka magiczna. Magiczna, bo jakkolwiek chcielibyśmy ją poczytać czy pooglądać, to nie ma problemu. Możemy ją czytać od początku do końca i od końca do początku, od góry do dołu lub do góry nogami! A przy tym z każdej strony ma sens, a ponadto przekazuje nam pewną wiadomość!

Zapraszam do lektury książki Co za szczęście! Co za pech! Thomasa Hallinga.

Dziewczynka o imieniu Amanda pewnego pięknego, słonecznego dnia wybrała się na spacer. Thomas Halling autor tej małej, ale jakże mądrej książeczki pokazuje nam dzień, który przeżyła dziewczynka jako szczęśliwy lub pechowy. W zależności od naszego humoru czy samopoczucia lub okularów, przez które zwykle oglądamy świat (różowych lub ponurych, czarnych) możemy dostrzec szczęście, które spotkało Amandę lub pech, który ją prześladował.

Przeszła przez ulicę. Co za pech! Gdyby nie to, pogłaskałaby milutkiego psa.

Skręciła w lewo. Co za szczęście! Gdyby nie to, na głowę spadłaby jej doniczka z kwiatami.

20151013_165757

Opowieść o Amandzie została zilustrowana przez Evę Eriksson, która ciekawie przedstawiła wydarzenia z jej dnia. Czynności, które wykonała dziewczynka są przedstawione w kolorze. A te domniemane, które mogły się wydarzyć, szczęśliwe czy pechowe, są ukazane w odcieniach szarości.

Książka może być fantastycznym początkiem do rozmowy z dziećmi na temat przysłowiowego szczęścia czy pecha lub dostrzegania ich w swoim życiu. Z drugiej strony to rewelacyjny przyczynek do rozmowy o tym, że nasze życie może być szczęśliwe, jeśli nadamy mu taki sens lub pechowe, jeśli ciągle dostrzegamy w nim pecha!

Myślę, że opowieść o Amandzie będzie ciekawa zarówno dla dzieci (już w wieku przedszkolnym), jak i dorosłych. Czytając ją czy dyskutując na jej temat możemy się wiele nauczyć i zmienić patrzenie na własne życie.

Bawmy się razem z Amandą i pamiętajmy, co za szczęście, że możemy o niej czytać 😉 Polecam!

20151013_165742

20151013_165733 Thomas Halling, Eva Eriksson, Co za szczęście! Co za pech!, Wydawnictwo EneDueRabe: Gdańsk 2010.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s