O przygodach wilka słów kilka

W tym roku po raz pierwszy (o zgrozo!) odwiedziłam krakowskie Targi Książki i oniemiałam z zachwytu, szczególnie przy stoiskach wydawnictw specjalizujących się w literaturze dla dzieci. Przeglądałam wiele ciekawych pozycji, kilka kupiłam (choć chciałoby się więcej) i o wielu na pewno napiszę 😉

Znam większość wydawnictw, które publikują dla dzieci, dlatego skupiałam się właśnie na nich, jednak przypadkiem (chociaż podobno nie ma przypadków) trafiłam na całkiem nowe wydawnictwo, które dopiero co rozpoczęło swoją działalność (od listopada rusza sprzedaż ich książek). Jest mi miło przedstawić Wydawnictwo Adamada 🙂

Adamada wydało serię książek o Przygodach Wilka, które zostały napisane przez Orianne Lallemand i zilustrowane przez Eleonore Thuillier.

20151025_185122

W pewnej wilczej rodzinie urodził się mały wilczek, jednak nie był on taki jak pozostałe wilki, gdyż bał się wszystkiego, nawet własnego cienia! Nie lubił mięsa, a polowania z rodzeństwem były dla niego koszmarem. W końcu rodzice postanowili wyprawić wilka w świat, aby nauczył się prawdziwego życia i pozbył się swoich lęków. Jednak nie było to takie proste, bo wszędzie czaiło się niebezpieczeństwo, a straszne cienie przemykały po lesie. Na szczęście nasz mały wilk miał dobre i chętne do pomocy serce, a spotkane na jego drodze zwierzęta okazywały się być przyjaźnie nastawione. Jakie zwierzęta spotkał wilk? Czy wyleczył się ze swoich lęków? Czy udało mu się z kimś zaprzyjaźnić? Ale tego dowiedzie się, kiedy sięgniecie po historię O Wilku, który bał się własnego cienia.

Książki z serii Przygody Wilka są przeznaczone dla dzieci od trzeciego roku życia, ale myślę, że mały wilk może stać się dobrym przyjacielem tych młodszych, ale i odrobinę starszych czytelników. Prosty tekst, duże litery, ale i wartka akcja mogą zachęcać przedszkolaki do samodzielnego czytania.

Historia o wilku jest pięknie opowiedziana, ale i doskonale namalowana. Ilustracje są bardzo urokliwe, ale i zabawne. Wilk, który zwykle kojarzy nam się z odwagą i niebezpieczeństwem, przedstawiony z wielkimi przerażonymi oczami i smutną miną budzi współczucie, ale także jest powodem do uśmiechu.

Przedszkolaki, które są pełne lęków czy odczuwają strach przed różnymi rzeczami lub zjawiskami, będą się mogły utożsamić z wilkiem. Myślę, że nauczą się z tej książki, że każdy ma prawo się bać, nawet ten, który wydaje się być wielki i silny. Lęk nie wyklucza odwagi i walki z przeciwnościami, które na nas czyhają.

Bardzo serdecznie polecam książkę O Wilku, który bał się własnego cienia 🙂

20151025_161007 Orianne Lallemand, Eleonore Thuillier, O Wilku, który bał się własnego cienia, Wydawnictwo Adamada: Gdańsk 2015.

Reklamy

One thought on “O przygodach wilka słów kilka

  1. Pingback: Książkowe prezenty na Dzień Dziecka! | ksiazkowelove

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s