Święto dizajnu w zoo

Ta niewielka książka jest moim kolejnym skarbem zakupionym podczas krakowskich Targów Książki. Jest ona zdecydowanie przeznaczona dla najmłodszych czytelników, jednak również starsi odnajdą w niej wiele radości i mądrości.

Dwa pingwiny zorganizowały imprezę urodzinową w zoo! Nie było to jednak zwykłe przyjęcie urodzinowe i bynajmniej nie każdy mógł czuć się zaproszony. Pingwiny, posiadające klasę i szyk, a ponadto trudniące się dizajnem, urządziły czarno – białe urodziny! Wszystkie dodatki, począwszy od kwiatów, a skończywszy na torcie, były czarno – białe, a zaproszeni goście obowiązkowo musieli wpasować się w kolorystykę! Pozostałe zwierzęta, te pstrokate i kolorowe, popsułyby efekt, a więc nie zostały zaproszone! W drugiej, kolorowej części zoo zapanował smutek oraz zazdrość i tylko mądry lew umiał odpowiednio skomentować zaistniałą sytuację. Jak zakończyła się czarno – biała historia? Kto okazał się mądrzejszy? I przede wszystkim co zyskały pingwiny?

Na wszystkie pytania uzyskacie odpowiedź, jeśli sięgniecie po mądrą i zabawną książkę Czarno – białe urodziny Kingi Grabowskiej – Bednarz.

Książka Czarno – białe urodziny została ciekawie zilustrowana przez Agnieszkę Czadernę. Ilustracje świetnie współgrają z tekstem. Są bardzo artystyczne i nietuzinkowe. Być może w odbiorze będą za trudne dla mniejszych dzieci, ale z drugiej strony są one niezwykle kształcące. Można bawić się z dziećmi w odnajdywanie poszczególnych zwierząt na kartach opowieści. Sama dostrzegłam wiele szczegółów dopiero przy kolejnym oglądaniu.

Opowieść o pingwinach może być świetnym przyczynkiem do rozmów z dziećmi o inności, wyróżnianiu jednych kosztem pozostałych, o stawianiu siebie ponad innymi i o wynikających z nich uczuciach.

Zdecydowanie polecam Czarno – białe urodziny! Rozsmakujcie się w tej niewielkiej książce 😉

20151024_192551Kinga Grabowska – Bednarz, Czarno – białe urodziny, Wydawnictwo Alegoria: Warszawa 2015.

Reklamy

2 thoughts on “Święto dizajnu w zoo

  1. Uff.. udało mi się Ciebie w końcu zlokalizować! Przesyłam moc pozdrowień i pozwalam sobie dodać bloga do mojej listy obserwowanych 🙂 Dziękuję jeszcze raz za pomoc przy kolejce do Marii Nurowskiej! serdeczności

    Polubienie

  2. Pingback: Książkowe prezenty na Dzień Dziecka! | ksiazkowelove

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s