Szczęście w cukierni

Szczęście, ach szczęście! Podobno przybywa, kiedy go nie szukamy i podobno szczęśliwe są jedynie chwile. Jak właściwie jest z tym szczęściem?! Co to jest szczęście?! Co czyni nas szczęśliwym i dlaczego chwila, która trwa jest lub nie jest szczęśliwa?! 😉

Kiedy najczęściej rozmawiamy czy myślimy o szczęściu? Powiedziałabym, że wtedy kiedy jest i czujemy, że możemy przenosić góry lub kiedy go nie ma, a my tak bardzo pragniemy, aby się wreszcie pojawiło.

Pewnego, zapewne pięknego dnia Duży Książę wraz z Kaktusicą siedzieli w cukierni. Siedzieli, objadali się pączkami i wspaniałymi, przepysznymi ciachami i rozmawiali. Ale o czym można rozmawiać nad pysznymi napoleonkami, bajaderkami czy szarlotkami?! Oczywiście o szczęściu! Duży Książę był szczęśliwy, czuł, że tu i teraz jest wspaniale, ale … No właśnie, zawsze jest jakieś ale!

Książę w cukierni to zupełnie nieprawdopodobna, fenomenalna, surrealistyczna i fantastyczna opowieść o szczęściu w codzienności.

Fenomenalna, bo jej tekst jest prosty, a zarazem niezwykle filozoficzny. To taka, wydawałoby się, lekka opowiastka, a daje dużo do myślenia.

Nieprawdopodobna, bo format książki jest zupełnie nieprawdopodobny! Ponad sześć metrów harmonijki! Nie byłam wstanie rozłożyć całej książki na dywanie! Jestem dorosła, a cieszyłam się jak dziecko rozkładając tę opowieść na dywanie i usiłując ją czytać! 😉

20151025_160726

Surrealistyczna i fantastyczna, bo surrealistyczne i fantastyczne są ilustrację do Księcia w cukierni! Tego nie da się opisać, tego nie warto opisywać, to TRZEBA zobaczyć!

20151025_160702

Księcia w cukierni Marka Bieńczyka i Joanny Concejo poleciłabym każdemu dorosłemu, ale myślę, że będzie także dobra dla dzieci w wieku szkolnym. Ta książka może być fantastyczna na miły jesienny czy zimowy wieczór. Gorące kakao, pyszne ciacho i Książę w cukierni – układ idealny. Cały wieczór można czytać, oglądać ilustracje, zajadać się ciachami i rozmawiać… o szczęściu oczywiście!

Bardzo serdecznie polecam!

20151025_160937Marek Bieńczyk, Joanna Concejo, Książę w cukierni, Wydawnictwo Format 2013.

Reklamy

One thought on “Szczęście w cukierni

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s