Baśniowa przygoda Wilka

Pamiętam, że jest taki fragment w Akademii Pana Kleksa, w którym pan Kleks poprosił Adasia, aby udał się do bajki o Dziewczynce z zapałkami i przyniósł pudełko zapałek. Chcielibyście kiedyś wybrać się do którejś z Waszych ulubionych bajek? A może kiedyś marzyliście, aby móc podróżować po wielu bajkach? Myślę, że byłoby to całkiem miłe wydarzenie.

Podobna przygoda przydarzyła się naszemu dobremu znajomemu Wilkowi, jednak jemu nie było już tak miło. No cóż, jeśli jest się wilkiem, nawet takim o dobrym sercu, nikt przecież nie wierzy w jego szczere zamiary, ale w każdej sytuacji wietrzy podstęp… No, ale od początku 😉

Nadeszła piękna wiosna i z tej okazji w lesie miało się odbyć przyjęcie. Wilk postanowił, że upiecze szarlotkę, ale nie było to takie proste, gdyż nie wiedział jak się do tego zabrać. Zdecydował, że wybierze się do lasu i tam znajdzie pomoc. Na swojej drodze spotkał trzy świnki, które budowały swoje domki, a zobaczywszy Wilka przeraziły się nie na żarty i już miały uciekać, lecz, ku ich zdumieniu, Wilk okazał się wspaniałym pomocnikiem. W zamian za pomoc świnki podarowały Wilkowi przepis na szarlotkę według pomysłu ciotki Roży. W poszukiwaniu mąki trafił do domu Mamy Kozy i siedmiu koźlątek, ale ta wizyta nie okazała się dla Wilczka miła. Następnie spotkał na swojej drodze Czerwonego Kapturka, a także wielu innych bajkowych bohaterów… Jak się zapewne domyślacie, żadna spotkana przez Wilka postać z bajki nie ucieszyła się na jego widok, ale prędzej czy później Wilk okazywał się godny sympatii. Jak się skończyła wizyta Wilka w Baśniowym Lesie? Kogo jeszcze spotkał Wilk? Dowiecie się tego, jeśli sięgniecie do opowieści Orianne Lallemand i Eleonore Thuillier O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu.

Kolejna przygoda Wilka to wiele wspaniałej zabawy i mnóstwo radości. Odgadywanie tytułów bajek, do których trafił Wilk czy przypominanie sobie ich historii to tylko niektóre z zabaw, które mogą towarzyszyć tej lekturze. Uważny Czytelnik (zarówno mały, jak i duży 😉 ) może pobawić się w odnajdywanie mnóstwa innych bajkowych bohaterów, z którymi nie rozmawiał Wilk, ale którzy pojawiają się na kartach książki na przepięknych ilustracjach.

O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu to bardzo ciekawa, sympatyczna opowieść. Dzisiaj czytałam ją przedszkolakom i muszę przyznać, że słuchały jej z szeroko otwartymi oczami, gdyż zrobiła na nich bardzo pozytywne wrażenie i była po prostu ciekawa. Dzieci prześcigały się w odgadywaniu, jakich bohaterów spotkał Wilk i co od nich dostał.

O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu to także fajna, bez narzucającego się dydaktyzmu, opowieść o tym, że warto dać innym ludziom drugą szansę lub w ogóle szansę na pokazanie swoich dobrych stron i że nie warto oceniać po pozorach, bo można się łatwo pomylić.

Opowieści o Wilku są przeznaczone dla dzieci od trzeciego roku życia, ale zarówno młodsi, jak i starsi Czytelnicy, znajdą w tej serii wiele ciekawych wątków i przeżyją mnóstwo dobrej zabawy.

Bardzo serdecznie polecam opowieść O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu 😉 A zapomniałabym, w książce bonus, przepis na szarlotkę ciotki Róży, niejeden Czytelnik to łasuch (nie tylko literacki 😉 ), a więc życzę dobrej zabawy i smacznego! 😉

20151119_195547Orianne Lallemand, Eleonore Thuiller, O Wilku, który trafił do Baśniowego Lasu, Wydawnictwo Adamada: Gdańsk 2015.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s