O przyjaźni w leśnym zakątku

Nieszczęścia zdarzają się nie tylko ludziom, ale również zwierzętom. Pewnego dnia właściciel psa Burka bardzo się na niego zdenerwował i wyrzucił go z domu. Podobne nieszczęście spotkało kota Perseusza, jednak to on (dumny jak wszystkie koty 😉 ) obraził się na swoją panią i również stał się bezdomny. Burek z Perseuszem oboje samotni i pozbawieni domu, stali się dla siebie przyjaciółmi (w końcu nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło). Postanowili wyruszyć przed siebie i znaleźć mieszkanie. Na swojej drodze spotkali groźnego wilczka Tutka, który zawsze chodził w białej koszulce oraz władczego lwa Włochata, ale i z nimi udało im się nawiązać nić porozumienia. Czwórka przyjaciół znalazła wspólny dom i przeżyła wspaniałe przygody. Zwierzęta poznały Złotą Rybkę Bardzo Złą, pomagały złapać kolorowego, latającego smoka, uratowały małą Łucję z opresji, spędziły wspaniałą wigilię z babcią Bożenką, wybierały Bałwana Roku w Sylwestra oraz robiły wielkie porządki. Jeśli chcecie poznać wszystkie przygody Burka, Perseusza, Tutka i Włochatka, to koniecznie sięgnijcie do książki Elżbiety Pałasz Pies i kot w leśnym zakątku.

Pies i kot w leśnym zakątku to bardzo mądra i miła książka. Przygody zwierzaków są krótkie, a przy tym ciekawe i pouczające. Napisane są prostą, ale przy tym poprawną, a zarazem ładną polszczyzną.

Do każdego opowiadania dołączona jest kolorowa, przyjemna dla oka i bardzo ładna ilustracja autorstwa Elżbiety Jarząbek. Z jednej strony chciałabym, aby ilustracje były większe, ale mam świadomość, że są one w sam raz, gdyż pozostawiają miejsce dla wyobraźni.

Pies i kot w leśnym zakątku to książka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym. Myślę, że może być towarzyszką przedszkolaków zarówno w domu, jak i przedszkolu przez cały rok, gdyż znajdziemy w niej opowiadania jesienne czy zimowe, ale także opowiadające o Bożym Narodzeniu, Sylwestrze czy Wielkanocy. Takie krótkie historie mogą być fantastycznym przyczynkiem do dłuższych rozmów z okazji różnych tradycyjnych uroczystości znajdujących się w polskim kalendarzu. Znajdziemy tam również historie o potrzebie pomagania, złości czy nudzie oraz po prostu przyjaźni 😉

Serdecznie polecam książkę Elżbiety Pałasz Pies i kot w leśnym zakątku!

20151123_203731Elżbieta Pałasz, Kot i pies w leśnym zakątku, Wydawnictwo Adamada: Gdańsk 2015.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s