Księżniczka Lena, chomik i umiar

Każda dziewczynka marzy o tym, aby być księżniczką. Mieszkać w pięknym pałacu, tańczyć na balach i móc wydawać rozkazy. Warto jednak pamiętać, że księżniczki to także zwykłe dziewczynki, które czasem są samotne, czasem tęsknią, czasem nie mają się z kim bawić i również mają marzenia. Wydawnictwo Adamada wydało bardzo piękne i mądre książki w serii Księżniczki kochają zwierzęta przeznaczone w sam raz dla małych księżniczek.

Pierwsza książka w tej serii, którą mam przyjemność przedstawić to Księżniczka Lena i jej chomik autorstwa Aleix Cabrera i Rocio Bonilla.

Księżniczka Lena ma mnóstwo zwierząt, bo dostała je od znajomego chłopca z pobliskiej wioski. Bawi się z nimi całymi dniami, ale kiedy pora iść spać, wszystkie jej zwierzęta również zapadają w sen. Co robić w takiej sytuacji, jeśli cały pałac zasypia, a ona jedna nie może zasnąć? W dodatku coś stale trzeszczy, szura i stąpa!? Wszyscy wyśmiewają się z Lenki, że pewnie boi się duchów! Na całe szczęście dostaje od kolegi chomika, zwierzątko, które śpi w dzień, a bawi się w nocy. Hurra, w takim towarzystwie przyjemniej się zasypia! Tylko, że jeden chomik to za mało, więc dostaje cztery, ale szybko się okazuje, że w pałacu jest ich aż trzydzieści! No i teraz to innych mieszkańców pałacu straszy piszczenie, skrobanie i inne niepokojące hałasy! Co tu zrobić, żeby rozwiązać ten problem? Na szczęście księżniczka Lena znalazła rozwiązanie. Jakie? Przeczytajcie sami, koniecznie 😉

Księżniczka Lena i jej chomik to niezwykle urocza i zabawna książka. Opowiada mądrą historię, a ponadto jest napisana zrozumiałym i ładnym językiem. Ta opowieść została także niezwykle starannie namalowana. Ilustracje są kolorowe, bardzo ładne i przy każdym czytaniu wprost ożywają, aż chciałoby się wskoczyć do pałacu i potowarzyszyć Lenie w jej zabawach.

Książka o Lenie zawiera także bonus – praktyczny poradnik opieki nad chomikiem. Z tego krótkiego instruktarzu każda mała dziewczynka (i chłopiec 😉 ), która chce mieć chomika, dowie się co to za zwierzątko, w jaki sposób się zachowuje, gdzie można go kupić, jak o niego dbać i jak z nim postępować. Uważam, że jest to fantastyczna sprawa, gdyż każdy maluch powinien się dowiedzieć, że posiadanie zwierzątka to nie tylko radość, ale i obowiązek.

Ponadto na końcu każdej książki z serii o księżniczkach znajduje się mini słownik, w którym autorka w zrozumiały sposób tłumaczy dzieciom pojęcie, którego idea przyświeca danej historii. W opowieści o Księżniczce Lenie i jej chomiku autorka tłumaczy małym Czytelnikom słowo umiarkowanie. Pojęcie to zostało wyjaśnione w bardzo prosty i przystępny sposób. Bardzo mi się spodobała ta idea słownika, uważam, że jest to strzał w dziesiątkę.

Bardzo serdecznie polecam książkę o Księżniczce Lenie i jej chomiku 🙂

20151126_190218Aleix Cabrera, Rocio Bonilla, Księżniczka Lena i jej chomik, Wydawnictwo Adamada: Gdańsk 2015.

Reklamy

2 thoughts on “Księżniczka Lena, chomik i umiar

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s