Chcę być inny (lepszy?)!

Każdy z nas ma czasem ochotę być kimś zupełnie innym lub inaczej wyglądać. Chcemy na przykład mieć dłuższe włosy, krótszy nos czy nie mieć piegów. Niestety lub stety nie zawsze jest to możliwe, bo może nie wyszło by nam to na dobre.

Pamiętacie naszego dobrego znajomego Wilka?! Myślę, że odpowiedź jest zdecydowanie twierdząca 😉 Otóż Wilk również chciał coś zmienić i postanowił wybrać dla siebie inny kolor, bo jego wydawał mu się zbyt smutny. Jak postanowił, tak zrobił. W poniedziałek pomalował się zieloną farbą, ale to nie był strzał w dziesiątkę! We wtorek ubrał się na czerwono, ale i to nie okazało się trafione. W środę, czwartek, piątek i sobotę znów eksperymentował, ale żadna zmiana nie okazała się lepsza niż poprzednia. A kiedy wreszcie znalazł odpowiednią barwę dla siebie i spodobało mu się jak wygląda, nie mógł się odpędzić od towarzystwa, bo… Ale to już koniecznie przeczytajcie sami! 😉

Następna przygoda Wilka nosząca tytuł O Wilku, który chciał zmienić kolor to kolejna porcja wyśmienitej zabawy. Zabawny, mądry i pouczający tekst, ciekawe i kolorowe ilustracje, to gwarancja sukcesu!

Ponadto ta przygoda Wilka może być dla przedszkolaków świetną nauką dni tygodnia oraz kolorów. Dzieci z łatwością zapamiętają następstwo dni tygodnia, jeśli skojarzą im się z ciekawą historią Wilczka. W podobny sposób małe dzieci (również te w okresie przed przedszkolnym) opanują znajomość kolorów.

Historia opowiedziana w książce O Wilku, który chciał zmienić kolor może być także przyczynkiem (uwielbiam to w literaturze, a szczególnie tej dla dzieci) do rozmów o niepowtarzalności każdego człowieka, o niekoniecznie dobrym pragnieniu zmiany czy o polubieniu siebie.

Bardzo serdecznie polecam książkę Orianne Lallemand i Eleonore Thuiller O Wilku, który chciał zmienić kolor 😉

20151201_215452Orianne Lallemand, Eleonore Thuiller, O Wilku, który chciał zmienić kolor, Wydawnictwo Adamada: Gdańsk 2015.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s