A psik! – kichnął Wilk

Pewna mama świnka miała troje dzieci. Kiedy świnki urosły, mama wysłała je w świat, aby rozpoczęły samodzielne życie. Każdej śwince podarowała trochę pieniędzy, a także paczkę chusteczek higienicznych. Pierwsza ze świnek zbudowała swój dom ze słomy. Druga kupiła drewno i z niego zbudowała swoją chatkę. Trzecia świnka zakupiła wózek pełen cegieł, dlatego jej dom był murowany, a dzięki temu wytrzymały.

Nieopodal domów świnek mieszkał wilk. Był to bardzo przyjazny i miły zwierzak, jednak niektórzy nazwali go Złym Wilkiem i niestety to określenie stało się jego imieniem. Pewnego dnia Zły Wilk bardzo się przeziębił i miał okropny katar. Bardzo potrzebował chusteczek, dlatego wybrał się do sklepu. Osłabiony katarem na swojej drodze zobaczył nowy domek ze słomy, a w nim świnkę, obok której leżało pudełko chusteczek. Zły Wilk poprosił świnkę o chusteczkę, ale świnka nie uwierzyła dobrym intencjom wilka i nie wpuściła go do domu. Wtedy Zły Wilk kichnął i … Dalszą część tej opowieści zapewne znacie, ale nic bardziej mylnego, gdyż historia zakatarzonego wilka okazała się zupełnie inna, niż ta tradycyjna. Przekonacie się sami, jeśli sięgniecie do książki Wilk ma okropny katar. Jak unikać zarazków 😉

Wilk ma okropny katar. Jak unikać zarazków Steve Smallmana to bardzo udana opowieść, która swój początek bierze z historii o Trzech świnkach. W nowej bajce odnajdziemy nawiązania do tradycyjnej baśni, takie jak: trzy świnki, które wybudowały dom ze słomy, drewna i cegieł oraz wilka, który zdmuchnął nietrwałe chatki, ale na tym się kończą podobieństwa do pierwotnej wersji. Nowa opowieść o świnkach jest zupełnie inna, gdyż nie jest to historia, która przestrzega przed brakiem ostrożności, ale radzi, w jaki sposób unikać … zarazków!

Nasz wilczek, niesłusznie nazwany Złym Wilkiem, nie zrobiłby żadnej szkody i nie pozarażał katarem świnek, gdyby małe bohaterki użyczyły mu chusteczek! Tak się jednak nie stało, a dzięki temu mali Czytelnicy mogą się przekonać, że bardzo łatwo zarazić się katarem i co robić, aby uniknąć przenoszenia zarazków.

Steve Smallman napisał bardzo mądrą, zabawną opowieść o przeziębieniu i katarze fantastycznie wykorzystując bajkę o świnkach i wilku. Historia w bardzo ciekawy i przystępny sposób uczy przedszkolaki, bo do dzieci w tym wieku jest skierowana, w jaki sposób zarazki się przemieszczają i jak wystrzegać się kataru.

Historia o zakatarzonym wilku została bardzo pięknie i starannie zilustrowana przez Bruno Merza. Ilustracje są kolorowe, dowcipne, a przy tym bardzo urokliwe.

Bardzo serdecznie polecam książkę Wilk ma okropny katar. Jak unikać zarazków!

Uwaga! Aby podczas lektury nie zarazić się katarem, koniecznie zaopatrzcie się w chusteczki 😉

20151219_135647Steve Smallman, Wilk ma okropny katar. jak unikac zarazków, Wydawnictwo Debit: Bielsko – Biała 2015.

Reklamy

One thought on “A psik! – kichnął Wilk

  1. Pingback: Książkowe prezenty na Dzień Dziecka! | ksiazkowelove

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s