Rodzinny obiad w restauracji

W życiu każdego dziecka przyjdzie taki dzień, w którym zostanie zabrane do restauracji. Dorośli świetnie potrafią odnaleźć się w nowych, nieznanych sobie miejscach, ale dzieciom jest często trudno, boją się obcych ludzi, obcych miejsc, nieznanych zapachów i smaków. Dzięki przygodzie sympatycznej misi Marysi, przedszkolaki będą mogły poznać restaurację i dowiedzą się, w jaki sposób w takim miejscu należy się zachować.

Rodzice Marysi mają wolny dzień w pracy, dlatego misia nie musi iść do przedszkola. Na dodatek mama z tatą postanawiają, że wszyscy zjedzą rodzinny obiad w restauracji. Marysia i chomik Gryzek bardzo się cieszą, ponieważ jeszcze nigdy nie byli w restauracji! Hurra, czeka ich wspaniała przygoda. W restauracji trzeba się jednak dobrze zachowywać, nie można krzyczeć i biegać, tylko należy spokojnie siedzieć przy stole. Na początku Marysię i Gryzka wszystko ciekawiło, nowością było menu przyniesione przez panią kelnerkę czy danie dnia, które zamówił tata. Po chwili misia z chomikiem zaczęli się strasznie nudzić, bo w końcu ile można siedzieć na jednym miejscu! Jakie psoty wymyśliła Marysia? Czy wizyta w restauracji dla wszystkich skończyła się dobrze? No i czy rodzice zabiorą jeszcze Marysię z Gryzkiem do restauracji? Każde dziecko, które przeczyta opowiadanie Marysia w restauracji dostanie odpowiedź na te pytania 😉

DSC_0014

Kiedy rodzice po raz pierwszy zabierają swoje dziecko do restauracji, chcą aby maluch zachowywał się poprawnie i nie przyniósł im wstydu. Często takie wyjścia są dla dzieci, oczywiście oprócz radości, którą przynoszą, stresujące, gdyż nie dość, że idą do nowego, nieznanego miejsca, to w dodatku muszą się zachowywać według obowiązujących w danym lokalu zasad. Rodzice najczęściej tłumaczą swoim pociechom jak należy się zachowywać w publicznym miejscu, czego nie należy robić i dlaczego, jednak dzieci zdecydowanie najwięcej uczą się z obserwacji. Książka o misi Marysi, która wybiera się do restauracji, może stać się dla dzieci przykładem dobrego i niewłaściwego zachowania w restauracji. Dzięki rezolutnej i sympatycznej koali, maluchy zdobędą wiedzę, która ułatwi im wizytę w nowym miejscu, jakim jest restauracja. Kiedy dzieci będą wiedziały jak się w takim miejscu zachować, to nie będą miały powodu do obaw.

DSC_0012

Opowiadania o misi Marysi są zabawne, a przy tym bardzo mądre. Bez zbędnego dydaktyzmu uczą dzieci właściwych i społecznie pożądanych zachowań.

Moje przedszkolaki bardzo lubią tą rezolutną i nie zawsze poprawnie zachowującą się dziewczynkę. Kiedy czytam im kolejną historię o misi, zawsze pytają mnie, kiedy przyniosę im następne 😉

DSC_0011

Seria opowiadań o Marysi została ładnie wydana, gdyż oprócz mądrego tekstu zawiera sympatyczne i kolorowe ilustracje. W historii Marysia w restauracji, restauracja została wiernie przedstawiona, dlatego każdy przedszkolak będzie się orientował, co w takim miejscu się znajduje.

Bardzo serdecznie polecam opowiadanie Marysia w restauracji 🙂

DSC_0009Nadia Berkane, Marysia w restauracji, Wydawnictwo Debit: Bielsko – Biała 2015.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s