Marysia i ubieranie

Marysia to bardzo sympatyczna i radosna dziewczynka. Przeżywa mniej lub bardziej niezwykłe przygody i zawsze towarzyszy jej mały psotnik – chomik Gryzek 🙂 Przedszkolaki bardzo lubią książki o Marysi, bo opowiadają one o ważnych sprawach. Kolejna opowieść o małej misi nosi tytuł Marysia ubiera się sama.

Ubrania to żaden problem dla Marysi. Dziewczynka sama potrafi wszystko zdjąć, ale nie zastanawia się, co się dzieje ze pozdejmowanymi ubraniami, które w dodatku rozrzuca po całym mieszkaniu. Pewnego ranka dziewczynka musiała ubrać się całkiem sama, gdyż mama była bardzo zajęta. Niestety okazało się, że ubieranie nie jest wcale takie proste, jak rozbieranie. Marysia przeglądała szafę, ale nie mogła się zdecydować, co założyć. Kiedy się wreszcie zdecydowała, czerwona sukienka okazała się za mała! A Gryzek, jak to Gryzek, wcale nie pomagał, ale rozmyślał, co by tu zbroić! W końcu po wielu trudach Marysia ubrała się sama, zupełnie bez pomocy! Czy dziewczynka wszystko założyła poprawnie? Czy mama pochwaliła Marysię? Każdy przedszkolak, który ma problem z samodzielnym ubieraniem powinien koniecznie posłuchać opowiadania Marysia ubiera się sama 😉

DSC_0050

Książki Nadii Berkane z ilustracjami Alexis Nesme są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolaki bardzo lubią sympatyczną i rezolutną misię Marysię. Opowiadania z tej serii poruszają tematy bliskie dzieciom, a zarazem uczą je mądrych i poprawnych zachowań. Każdy przedszkolak, który nie potrafi się jeszcze zupełnie samodzielnie ubrać, po lekturze książki o Marysi, będzie wiedział, że nie jest to najprostsza czynność, ale możliwa do zdobycia.

DSC_0048

Opowieść Marysia ubiera się sama jest doskonałym początkiem do rozmów z dziećmi o tym, że ubrania porozrzucane po domu same nie znikają, brudne – same się nie piorą, a wysuszone – same nie układają się na pólkach! To także fajny przyczynek do angażowania maluchów do wypełniania prostych obowiązków domowych, począwszy od zadbania o własne ubrania.

DSC_0049

Bardzo serdecznie polecam książkę Marysia ubiera się sama oraz inne opowiadania z tej serii! Przy Marysi świetna zabawa i nauka są gwarantowane 😉

DSC_0047 Nadia Berkane, Marysia ubiera się sama, Wydawnictwo Debit: Bielsko – Biała 2016.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s