Pieskie życie z kotem

Na pewno znacie powiedzenie „żyć jak pies z kotem”. Wszakże ogólnie wiadomo, że psy nie przepadają za kotami i vice versa (choć oczywiście bywają wyjątki 😉 ). Taka antypatia to ciekawy motyw, który można w fajny sposób wykorzystać w książce dla dzieci. Dave Whamond i Jennifer Stokes napisali zabawną historyjkę pt. Jak pies z kotem, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Debit.

W pewnym domu, oprócz czworga ludzi, mieszka pies Fart i kotka Lawinia. Pies spędza dzień za dniem polując na wiewiórki, kłócąc się z psem sąsiadów, bawiąc się swoją ulubioną szmacianą rybą Eugenią, spacerując z dziećmi, ale przede wszystkim wzdychając do ukochanej… kotki Lawinii! Niestety kotka nie jest w stanie odwzajemnić uczucia psiaka. Najchętniej spałaby, odpoczywała i ucinała sobie drzemki, ale w tym wszystkim przeszkadza jej… pies Fart!

DSC_0057

Jak pies z kotem to zdecydowanie, dosłownie i w przenośni, przewrotna książka, gdyż, aby poznać całą historię należy… odwrócić książkę i zacząć ją czytać z drugiej strony! Z jednej strony swój pełen różnych aktywności i miły tydzień przedstawia pies, a z drugiej o swoim niefortunnym położeniu i irytującym współlokatorze opowiada kotka. Niby ten sam tydzień, ten sam dom, te same wydarzenia, a dwie zupełnie różne historie!

Książka Dave’a Whamonda i Jennifer Stokes jest ciekawa i bardzo zabawna. Trochę przypomina mi komiks, gdyż tekst jest ściśle skorelowany z ilustracjami i bez nich byłby zdecydowanie niepełny. Ilustracje do opowieści stworzył Dave Whamond. Są one, podobnie jak tekst, komiczne, kolorowe i pełne życia.

DSC_0056

Książka Jak pies z kotem jest przeznaczona dla dzieci od piątego roku życia. Na jej podstawie można z dziećmi porozmawiać o własnym punkcie widzenia i o tym, czy zawsze nasz punkt widzenia musi być tożsamy z cudzym. To także świetna historia do rozmów o tym, w jaki sposób jedno wydarzenie można opowiedzieć w zupełnie różny sposób, w zależności od tego kto i kiedy je opowiada.

Polecam!

DSC_0049 Dave Whamond, Jennifer Stokes, Jak pies z kotem, Wydawnictwo Debit: Bielsko – Biała 2016.

DSC_0051

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s