Baśnie w obrazkach

Już od jakiegoś czasu w wielu wydawnictwach ukazują się książki obrazkowe. Są to bardzo ciekawe i wartościowe pozycje dla najmłodszych Czytelników, ponieważ umożliwiają ćwiczenie koncentracji uwagi i spostrzegawczości wzrokowej, ale także dają możliwość wejścia w rolę autora czy narratora, który opowiada lub wymyśla jakąś opowieść.

Wydawnictwo Debit również wydało interesującą książkę obrazkową, której akcja dzieje się … w krainie baśni. Nosi ona tytuł Co się kryje w baśniowej krainie. Młody Czytelnik, na podstawie kilku obrazków wplecionych w dużą ilustrację, może samodzielnie opowiedzieć bajkę o Pinokiu, Aladynie, Czerwonym Kapturku, Kopciuszku, trzech świnkach, Jasiu i Małgosi, Alicji w Krainie Czarów, Piotrusiu i królewnie Śnieżce. Ponadto dzieci mogą wysilać wzrok, ćwicząc spostrzegawczość wzrokową i odnajdywać różne przedmioty na obrazku, które zgubili bohaterowie baśni i bajek. Ciekawym dodatkiem do książki są strony z odpowiedziami oraz kilka baśniowych kolorowanek.

DSC_0059

Pomysłodawczynią i autorką ilustracji do książki Co się kryje w baśniowej krainie jest Eleonora Barsotti. Ilustracje są barwne, wesołe, a czasem zabawne. Każda strona została skrupulatnie narysowana, jest pełna szczegółów i pomimo małej przestrzeni w ładny i przemyślany sposób tworzy całą baśniową opowieść.

DSC_0060

Przedszkolakom bardzo podobała się ta książka. Dzieci chętnie dzieliły się wiedzą dotyczącą bajek, z radością opowiadały przygody znanych sobie bohaterów i ochoczo odnajdowały zawieruszone na ilustracji przedmioty.   

Polecam!

DSC_0056Eleonora Barsotti, Co się kryje w baśniowej krainie, Wydawnictwo Debit: Bielsko – Biała 2016.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s