Obrazkowe zagadki dla maluchów

Książki, szczególnie dla małego dziecka, to nie tylko tekst i ilustracje. Pewnie, że tekst powinien być poprawny pod względem językowym i ładny literacko, a ilustracje estetyczne i uczące wrażliwości na sztukę, ale czytanie maluchowi to przede wszystkim wspaniała okazja do bliskości z rodzicem. Czytanie książek jest magicznym czasem, kiedy można się poprzytulać, ogrzać rodzicielskim ciepłem i wyruszyć w niezwykłą podróż w wyobraźni.

Mam wrażenie, że Guido van Genechten tworząc swoje książki, miał takie poczucie, dlatego daje rodzicom i innym opiekunom pretekst do zatrzymania się, poczytania i zadumy nad lekturą oraz dobrej wspólnej zabawy. Jego książki to bardzo ciekawa alternatywa dla innych (mniej ciekawych i mniej atrakcyjnych) aktywności.

dsc_0020

dsc_0021

Jedna z najnowszych książek Guido van Genechtena, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Adamada, jest przeznaczona dla najmłodszych Czytelników i można ją czytać już niemowlakom (co nie będzie przesadą! 😉 ).

Autor namalował świetną książkę, dzięki której rodzice będą mogli wspaniale spędzić czas ze swoimi milusińskimi. Odkryj, kto to krótkie zabawne pytania na każdej stronie i niezwykłe, pięknie zilustrowane ukryte odpowiedzi, do których można zaglądać. Ta mała, niepozorna książeczka to wspaniała okazja do wspólnej, wesołej zabawy i ćwiczenia wyobraźni. Małe dzieci uwielbiają zagadki, dlatego ta lektura to strzał w dziesiątkę!

dsc_0016

dsc_0017

W tej serii ukazały się również dwie inne książki: Odkryj, co oraz Odkryj, gdzie.

Serdecznie polecam!

dsc_0015 Guido van Genechten, Odkryj, kto…, Wydawnictwo Adamada: Gdańsk 2016.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s