Rozgrzewająca zupka

Nadchodzą jesienne chłody, chlapy i ciapy. Czasami po powrocie do domu będzie nam bardzo trudno się rozgrzać. Ale wszystkie mamy mają na to sposób: na rozgrzewkę i ocieplenie organizmu idealnie nadaje się pyszna zupa! Nie wszystkie dzieci doceniają moc zup i bogactwo tkwiących w nich witamin, ale jest na to sposób 🙂 Oczywiście książka, a w tym przypadku zabawna i pomysłowa opowieść o czarownicy Gryzminie.

dsc_0056

Kiedy w lesie nastały chłody, wiatr wiał w kominie, a deszcz stukał o szyby, czarownica Gryzmina była bardzo zadowolona, ponieważ zamknęła się w ciepłym domu, rozgrzanym ogniem z kominka i zapragnęła ugotować gorącą zupę. Jak wiadomo czarownice najbardziej lubią wielce nietypowe dania z ropuch, żmij i innych paskudztw, ale okazało się, że zapasy Gryzminy dawno się skończyły! Co tu robić? No cóż, jeśli nie ma się tego, co się lubi, to należy polubić to, co się ma, dlatego Gryzmina uruchomiła miotłę i wyleciała na poszukiwanie składników do zupy 😉  Po drodze spotkała Czerwonego Kapturka, olbrzyma, Tomcia Palucha, a nawet pewnego księcia! Czy Gryzmina zdobędzie składniki na zupę? Czy zwykła, jarzynowa zupa może stać się magiczna? Jak zakończy się osobliwa opowieść o Gryzminie? Przeczytajcie sami, a może poznacie przepis na rozgrzewającą zupę na jesienne wieczory 😉

dsc_0057

Komu zupki? to wesoła, zabawna, a miejscami nieprawdopodobna opowieść o pewnej czarownicy i pichceniu przez nią nietypowej zupy. Jest napisana lekkim językiem i dowcipnie zilustrowana. Myślę, że jest to ciekawa propozycja dla starszych przedszkolaków od 5 roku życia.

Na podstawie tej opowieści możemy porozmawiać z dziećmi o zdrowym odżywianiu, a szczególnie potrzebie jedzenia warzyw, które zawierają wiele witamin potrzebnych człowiekowi.

Polecam!

dsc_0055 Quitterie Simon, Komu zupki?, Wydawnictwo Adamada: Gdańsk 2016.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s