Bożonarodzeniowy cud

Najnowsza książka Magdaleny Kordel pt. Anioł do wynajęcia miała premierę w listopadzie. Kupiłam ją z lekkim opóźnieniem, ale natychmiast przeczytałam! Zaraz potem rozreklamowałam ją wśród koleżanek w pracy i mój egzemplarz jest już bardzo zaczytany. I dobrze! W końcu książka, która jest czytana i przekazywana (lub wręcz wyrywana 😉 ) z rąk do rąk świadczy sama za siebie 🙂 Gdyby jednak ten argument był niewystarczający, przeczytajcie resztę 😉

Już w listopadzie wielkie miasta ogłaszają, że nieubłaganie zbliża się grudzień, a wraz z nim Święta Bożego Narodzenia. Po zmroku zapalane są kolorowe światełka i w ogóle wszędzie czuć świąteczną atmosferę. W takich okolicznościach poznajemy Michalinę, ale jej wcale nie jest do śmiechu. Wręcz przeciwnie, nastolatka czuje się najbardziej samotną osobą na świecie. Jest zziębnięta i głodna, poszukuje schronienia i pomocy. W dodatku w jej sercu panoszy się rozczarowanie i beznadzieja. Kiedy myśli, że już gorzej być nie może, pomaga jej pewna kwiaciarka Gabrysia. Dzięki temu wydarzeniu Michalina wcale nie czuje się mniej nieszczęśliwa, ale okruch dobra ogrzał dziewczynę na zewnątrz i od środka. Wtedy ostatkiem sił udaje się do pobliskiego kościoła, gdzie prosi Boga, bardziej w akcie rozpaczy niż wiary, o cud, anioła stróża, który weźmie ją pod swoje skrzydła i pomoże jej znaleźć sens życia. Po tej modlitwie dzieją się dwie niesamowite rzeczy: na schodach kościoła Michalina spotyka starszą, bardzo zgryźliwą panią Nelę i chcąc, nie chcąc musi jej pomóc. Czy Pan Bóg wysłucha modlitwy Michaliny i pomoże jej stanąć na nogi? Czy modlitwa naprawdę może zdziałać cuda? Czy Michalina otrzyma pomoc anioła, a może to ona zostanie czyimś aniołem?

Magdalena Kordel napisała piękną, wzruszającą, mądrą i bardzo ciekawą powieść. To książka, którą zdecydowanie mogę polecić do czytania w czasie Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ świetnie wpisuje się w nastrój i klimat tych szczególnych Świąt, w których tak bardzo są nam potrzebne okruchy dobra i cuda.

Anioł do wynajęcia świetnie pokazuje, że zawsze warto mieć nadzieję i wiarę oraz że cuda naprawdę się zdarzają, szczególnie w Święta. Z kart powieści możemy odczytać przesłanie, ze największym cudem dla człowieka może stać się drugi człowiek, a szczególnie  jego obecność, czas i miłość!

Ta książka nastraja bardzo pozytywnie! To świetny gwiazdkowy prezent! Serdecznie polecam 🙂

15398929_1258076770904710_1639433299_o Magdalena Kordel, Anioł do wynajęcia, Wydawnictwo Znak: Kraków 2016.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s